Naleśniki z bananami

Szukasz przepisu na naleśniki z bananami?
Świetnie trafiłeś/  trafiłaś. Na tej stronie możesz znaleźć przepisy nie tylko na zwykłe naleśniki, ale także wiele różnych wariacji zwykłego przepisu. Obok różnych wersji klasycznych naleśników można znaleźć dużo porad dotyczących ich przygotowania i podania. Także bez przedłużania wstępów, przechodzimy do przepisu na naleśniki z bananami.

Składniki naleśników z bananami:

  • Mąka
  • Woda
  • Mleko
  • Cukier
  • Jajka
  • Olej(żeby naleśniki się nie przyklejały)
  • Banany i inne dodatki

Przygotowanie naleśników z bananami:

Najpierw trzeba przygotować miskę. Do niej przelewamy wodę, mleko i jajka oraz przesianą mąkę. Wszystkie składniki wymieszać na gładką masę. Ważne by ciasto miało odpowiednią gęstość- by dało się wylać na patelnię, lecz nie może być zbyt rzadkie. Czekamy z rozgrzewaniem patelni, aż do przygotowania ciasta.

Zobacz również: jak zrobić naleśniki.

Jak dużo cukru? Możecie przygotować naleśniki na słono, w których cukru nie będzie w ogóle lub naleśniki deserowe, w których cukru będzie dużo. Osobiście dodaję tylko łyżkę – maksymalnie dwie, wtedy naleśniki naleśniki są wystarczająco słodkie. Lepiej zrobić mniej słodkie naleśniki, a „poziom słodkości” regulować dodatkami.

Naleśniki z bananami

Następnie możemy w końcu smażyć nasze naleśniki. Na samym początku natłuszczamy i rozgrzewamy patelnię, później wylewamy na nią ciasto. Gdy tylko się zetnie, możemy przerzucić naleśnika na lewą stronę.

Zobacz również: naleśniki na słono.

Tak przygotowane naleśniki można podać na wiele różnych sposobów- ja zaprezentuję pomysł na nalesniki z bananami. Na samym początku w rondelku w kąpieli wodnej roztapiamy kilka- kilkanaście kostek czekolady mlecznej. Na naleśnik nakładamy trochę bitej śmietany, układamy plasterki bananów i zwijamy lub składamy naleśniki na pół. Następnie złożony naleśnik polewamy roztopioną czekoladą i podajemy puki ciepłe.