Naleśniki na słono na krokiety przepis

Szukasz przepisu na naleśniki na słono?
Świetnie trafiłeś/  trafiłaś. Na tej stronie możesz znaleźć przepisy nie tylko na zwykłe naleśniki, ale także wiele różnych wariacji zwykłego przepisu. Obok różnych wersji klasycznych naleśników można znaleźć dużo porad dotyczących ich przygotowania i podania. Także bez przedłużania wstępów, przechodzimy do przepisu na naleśniki na słono.

Składniki na naleśniki na krokiety:

  • Mąka
  • szklanka mleka
  • szklanka wody
  • 2-3 Jajka
  • Olej(żeby naleśniki się nie przyklejały)

Przygotowywanie naleśników na słono:

Najpierw należy przygotować głęboką miskę. To do tej miski przelewamy wszystkie płynne składniki oraz przesianą mąkę. Wszystkie składniki zmiksować mikserem aż pozbędziemy się grudek. Ważne by ciasto miało odpowiednią gęstość- aby można było wylać na patelnię, ale nie powinno być zbyt rzadkie, bo naleśniki będą zbyt cienkie. Ilość mąki musimy dobrać indywidualnie do jej tupu, wilgotności itp. Dopiero gdy ciasto będzie gotowe, zaczynamy rozgrzewać patelnię.

Zobaczcie przepis na sos czosnkowy fit.

Ile dodać cukru? Zależy czy mają to być naleśniki na słono czy deserowe. Ja sam dodaję jedynie łyżkę do deserowych – maksymalnie dwie, wtedy naleśniki naleśniki są wystarczająco słodkie. My robimy naleśniki na słono, więc cukier nie będzie nam potrzebny w żadnej ilości.

Naleśniki na słono przepis

Gdy ciasto będzie już całkowicie gotowe, możemy rozpocząć smażenie naleśników. Na początku zaczynamy od rozgrzania patelni- najlepiej użyć nieprzywieralnej teflonowej lub najlepiej specjalnej do naleśników. Warto zainwestować w dobrą patelnię, ponieważ im lepsza patelnia tym mniej tłuszczu musimy użyć i tym zdrowsze naleśniki na słone nam wyjdą. Na gorącą patelnię wylewamy jedną chochelkę ciasta i gdy tylko ciasto na całej powierzchni się zetnie, trzeba przerzucić ją na drugą stronę.

Zobacz również: naleśniki bez mleka.

Tak przygotowane naleśniki na słono można podawać z różnymi dodatkami. Np. z mięsnym farszem jako krokiety lub z warzywami i smażonym kurczakiem zawinięte w rulon jako tortilla czy kebab. W dobie popularności budek z kebabem domowa alternatywa może być bardzo ciekawym pomysłem.