Naleśniki bez mleka

Szukasz przepisu na naleśniki bez mleka?
Świetnie trafiłeś/  trafiłaś. Na tej stronie możesz znaleźć przepisy nie tylko na zwykłe naleśniki, ale także wiele różnych wariacji zwykłego przepisu. Obok różnych wersji klasycznych naleśników można znaleźć dużo porad dotyczących ich przygotowania i podania. Także bez zbędnego przedłużania wstępów, przechodzimy do przepisu na naleśniki bez mleka.

Składniki na naleśniki bez mleka:

  • Mąka
  • Woda
  • Cukier
  • Jajka
  • Olej(żeby naleśniki się nie przyklejały)

Przygotowanie naleśników bez mleka:

Na samym początku należy przygotować głęboką miskę. Do niej wlewamy wodę, mleko i jajka i przesiewamy wszystkie sypkie. Następnie wszystko zmiksować mikserem na gładką masę. Należy zwracać uwagę na gęstość ciasta- aby dało się wylewać na patelnię, ale nie może być zbyt rzadkie, bo naleśniki będą zbyt cienkie. Dopiero gdy ciasto będzie gotowe, zaczynamy rozgrzewać patelnię.

naleśniki bez mleka

naleśniki bez mleka
Ile dodać cukru? Zależy czy mają to być naleśniki na słono czy deserowe. Sam dodaję tylko łyżkę – góra dwie, wtedy naleśniki nie są zbyt słodkie. Lepiej nie robić za słodkich naleśników, zwłaszcza dry planujemy dodać słodkie dodatki, np dżem.

Zobacz także: jak zrobić naleśniki.

Pamiętajmy że robimy naleśniki bez mleka- oznacza to przede wszystkim że musimy brak mleka czymś zastąpić. Przede wszystkim- woda. O ile w klasycznych naleśnikach dodajemy mleko i wodę w proporcjach 1 do 1, to w naleśnikach bez mleka woda będzie jednym z niewielu płynnych składników. Do ciasta na naleśniki należy dodać odrobinę więcej cukru i oleju, które w całości zastąpią mleko.

Naleśniki bez mleka

Dodatkowo można dodać odrobinę kurkumy- jest to bardzo ciekawa i jednocześnie pożyteczna przyprawa. Ma mocno korzenny smak i aromat, a do naleśników dodajemy niewielką jej ilość ze względu na jej niezwykłe właściwości barwiące. Naleśniki z dodatkiem takiej przyprawy mają bardzo ładny żółciutki kolor.

naleśniki bez mleka

naleśniki bez mleka

Zobacz również: przepis na naleśniki.

Ciekawą alternatywą dla zwykłego mleka może być mleko „oszukane”- zrobione z połączenia wody i tłuszczy roślinnych. Nigdy nie próbowałem tego rozwiązania, ale jeśli ktoś z jakiś powodów nie może spożywać mleka krowiego, czy ogólnie zwierzęcego, to naleśniki bez mleka (zwykłego) mogą być dobrym pomysłem.